Zamknij
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności

Strona Alexander Mcqueen

Alexander Mcqueen

Oryginalne, intrygujące, przykuwające uwagę. Luksusowe ubrania sygnowane metką Alexander Mcqueen to bezkompromisowe podejście do mody. Niezapomniane projekty sukienek, spodni czy butów, ale i niebanalne pokazy, które potrafiły zaszokować publikę, jednocześnie zdobywając uznanie i serca krytyków. Kolekcje inspirowane pięknem przyrody, ale i bezpośrednio nawiązujące do będącej kolebką marki Wielkiej Brytanii.

Kup Alexander Mcqueen na B-Luxury

˅

Pokaż32 na stronę
Pozycja

Pokaż32 na stronę
Pozycja

Jedna z najbardziej wyrazistych luksusowych marek dedykowanych miłośnikom brytyjskiego stylu i kreacji opartych na kontrastach. Alexander Mcqueen to nie tylko imię i nazwisko słynnego projektanta, ale także nazwa domu mody, założonego przez zwykłego chłopaka z robotniczej rodziny, który wkrótce miał zostać nazwany jednym z największych geniuszów świata mody.

 

Zanim luksusowe ubrania, buty, spodnie czy sukienki sygnowane nazwiskiem Alexander Mcqueen zaczęły cieszyć się popularnością i niesłabnącym uznaniem, talent młodego projektanta dostrzegła Isabella Blow, wykupując jego dyplomową kolekcję i wprowadzając go do świata high fashion. W niedalekiej przyszłości McQuenn został dyrektorem kreatywnym Givenchy, by następnie dawać upust swojej kreatywności pod szyldem Gucci. Inspiracje Mcqueena bywały dość mroczne, jak ulubiona książka projektanta – „Pachnidło” Patricka Süskinda, czy pojawiający się w jego artystycznych wizjach motyw szpitala psychiatrycznego. Nie tylko same projekty sukienek, spodni czy butów Alexander Mcqueen bywały ekscentryczne i unikalne, ale także sposób ich prezentacji. Do historii przeszła m.in. kolekcja „Highland Rape” z 1995 r. Na wybiegu luksusowe ubrania Mcqueen prezentowały modelki, których stylizacje przywodziły na myśl obraz zgwałconej kobiety.

 

W 2010 r. luksusowy dom mody stracił swojego wizjonera – Alexander Mcqueen odebrał sobie życie. Po jego samobójczej śmierci pieczę nad marką objęła jego wieloletnia współpracowniczka, Sarah Burton. Jej stylizacje nabrały nieco subtelności w stosunku do nierzadko szokujących wizji Mcqueena, jednocześnie wciąż będąc kontynuacją wyrazistych projektów sukienek, spodni, okularów czy butów bazujących na niekonwencjonalnych inspiracjach jej założyciela. Jedną z niezapomnianych sukienek sygnowanych metką Alexander Mcqueen, którą w ostatnich latach miał okazje podziwiać cały świat, była kreacja, w jakiej w dniu swojego ślubu wystąpiła księżna Anglii – Kate Middleton.

Newsletter