Fendi

Filtruj według

Kategorie
rozmiar
więcej... mniej
Kolor
Cena
Filtruj

Marka Fendi to synonim luksusu, który w pierwszej kolejności kojarzy się z ekskluzywnymi torebkami, takimi jak kultowa Baguette. Ale Fendi to także unikalne i pełne klasy projekty futer czy akcesoriów ze skóry, o które zabiegają największe światowe gwiazdy. Od ponad pół wieku na straży nienagannej estetyki marki stoi Karl Lagerfeld, dyrektor kreatywny Fendi, a założony jeszcze w latach 20. XX w. włoski dom mody co sezon zachwyca kolejnymi kolekcjami, wzbudzającymi pożądanie miłośników mody na całym świecie.

keyboard_arrow_down

Sukces marki Fendi

 

Jak narodziło się modowe imperium? Za jego sukcesem stoją silne i przedsiębiorcze kobiety: Adele Casagrande i jej córki – siostry Fendi.

Historia marki Fendi rozpoczyna się w 1926 r. w Rzymie. To Adele Casagrande dała początek modowemu imperium, zakładając nowatorski sklep z futrami i akcesoriami ze skóry. Niewielki biznes wkrótce zyskał nową nazwę od nazwiska Eduardo Fendiego, z którym Adele postanowiła założyć rodzinę. Po jego śmierci butik przy ul. Via del Plebiscito stał się miejscem zarządzanym wyłącznie przez kobiety: Adele, a przede wszystkim jej 5 córek, wkrótce stały się założycielkami jednego z największych w świecie mody kobiecych biznesów.

 

Luksusowe futra i torebki

Jednak historia sukcesu marki Fendi nie jest pozbawiona męskich bohaterów. Pierwszym mężczyzną, który pojawił się w siostrzanym biznesie, by do dziś odgrywać w nim jedną z kluczowych ról, był Karl Lagerfeld. Od momentu kiedy pierwszy raz pojawił się na pokazie kolekcji futer, dba o ich najwyższą jakość i unikalny charakter. To jemu zawdzięczamy między innymi pojawienie się kolorowych futer w jeszcze bardziej nowoczesnej odsłonie. Pod jego nadzorem powstają również kolejne kolekcje torebek marki Fendi, znane i pożądane przez miliony kobiet.

Dziś marka Fendi nie pozostaje już wyłącznie w rękach sióstr. Właścicielem firmy od 2004 r. jest koncern LVMH, który dokłada wszelkich starań, aby unikalne i luksusowe projekty były rozpoznawalne na całym świecie.

Ekskluzywna odzież i elementy galanterii skórzanej. Prestiżowa marka Fendi olśniewa luksusowymi torebkami. Nie mniejsze wrażenie wywołują włoskie futra czy wyroby ze skóry. Projekty sygnowane nazwiskiem Fendi cieszą się niesłabnącą popularnością, a na zakup wymarzonego projektu klienci potrafią oczekiwać nawet kilka lat.