Givenchy

Filtruj według

Kategorie
rozmiar
więcej... mniej
Kolor
Cena
Filtruj

Klasyczna elegancja, wyjątkowe formy i francuski szyk. Te hasła te najlepiej oddają idee, które przyświecały założycielowi luksusowego domu mody Givenchy. Hubert de Givenchy był przykładem projektanta, który wyprzedzał swoje czasy, tworząc ekskluzywne kreacje i niezapomniane stylizacje gwiazd. To spod jego ręki wyszedł projekt czarnej sukienki dla Audrey Hepburn, stworzonej na potrzeby filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”. Do dziś wiele z miłośniczek mody uważa tę wyjątkową sukienkę Givenchy za jedno z najpiękniejszych dzieł artysty. Trudno też wyobrazić sobie świat mody bez kozaków Shark czy torebki Pandora.

keyboard_arrow_down

Pierwsze kroki

 

Historia domu mody Givenchy sięga lat 50. Od tej pory odłam luksusowej mody zyskuje śmiałego projektanta-wizjonera, który klasyczną elegancję potrafi przekuć w wyzwolone, kobiece kroje. Jego propozycje szortów i krótkich topów dedykowanych kobietom wyzwoliły modę spod konserwatywnych reguł. Przykładem równie rewolucyjnego projektu jest sukienka typu sack, która luźno otacza sylwetkę, zrywając z poglądem, że jedynie ciasno dopasowane kreacje akcentują kobiecość.

 

Kolekcje sygnowane nazwiskiem projektanta zawsze wyróżniały się ponadczasową elegancją i szykiem. Luksusowe sukienki czy koszule powstawały w oparciu o klasykę, wyjątkowe materiały i umiar w dodatkach. Minimalizm krojów i wyważone zdobienia nie przeszkodziły projektantowi, by z sukcesem podbić ekskluzywny świat mody. Jego proste w formie komplety nosiła m.in. Jackie Kennedy, Liz Taylor, a kolejne produkcje filmowe z Audrey Hepburn zawsze powstawały z Givenchy w roli kreatora wyjątkowych kostiumów.

 

Nieustająca pasja tworzenia niezapomnianych kreacji zaprowadziła go na sam szczyt listy legendarnych projektantów ze świata mody, tworząc podwaliny silnej, ekskluzywnej marki. Płaszcz z zaokrąglonymi ramionami (tzw. ballon coat) czy torebki Antigona to wybrane przykłady projektów z logo Givenchy, które wymieni każdy pasjonat luksusowych zakupów.

 

Choć projektant w 1995 roku zrezygnował z prowadzenia domu mody, następni dyrektorzy artystyczni wciąż rozwijali wizję ekskluzywnej marki, oferując świeże spojrzenie na stylizacje i wyznaczając nowe trendy na rynku mody. Na liście kultowych projektów z kolekcji Givenchy znalazły się torebki Pandora czy skórzane kozaki Shark, a w sukienkach sygnowanych logo Givenchy na czerwonym dywanie pokazują się sławne aktorki, m.in. Emma Stone, Cate Blanchett czy Rooney Mara. Marka z powodzeniem projektuje także luksusową modę męską, tworzy akcesoria i komponuje wyjątkowe zapachy perfum