Prada

Filtruj według

Kategorie
rozmiar
więcej... mniej
Kolor
więcej... mniej
Cena
Filtruj

Czy tylko diabeł ubiera się u Prady? Ależ skąd! Prada to marka przeznaczona dla ludzi, którzy kochają najwyższą jakość ubrań, zaprojektowanych z troską o najdrobniejszy szczegół. Klasyka w nowoczesnym wydaniu.  

keyboard_arrow_down

Wybierz stronę:

Miłośnicy eklektycznych projektów znajdą tu pełne elegancji i dobrego smaku połączenie klasycznego ujęcia mody z nowoczesnymi inspiracjami. Ekskluzywne sukienki, botki czy torebki marki Prada – jest wiele powodów, dla których logo Prady powinno znaleźć się w każdej wysmakowanej garderobie.

Ekskluzywne sukienki, botki czy torebki marki Prada – jest wiele powodów, dla których logo Prady powinno znaleźć się w każdej wysmakowanej garderobie.

Historia luksusowej marki rozpoczyna się nie tyle od produkcji uwielbianych torebek marki Prada, ale znacznie większych walizek i toreb podróżnych. W 1913 r. pod szyldem „Bracia Prada” funkcjonował sklep z ekskluzywnymi akcesoriami i galanterią skórzaną. Jeden z jego założycieli – Mario Prada, niechętny obecności płci pięknej w interesach, pragnął przekazać swoją firmę synowi. Na niewiele się to jednak zdało, bo zanim kolekcje Prady stały się synonimem prestiżu i elegancji na całym świecie, firma trafiła w ręce kobiety.

 

Najpierw przez dwie dekady luksusową marką dowodziła Luisa Prada. Niestety, nie udało jej się podbić świata mody. Pełne klasy i elegancji sukienki, buty czy torebki Prady w pełni –rozsławiła dopiero jej córka - Maria Bianchi, dziś rozpoznawalna raczej jako Miuccia Prada. Jednym z jej pierwszych projektów były nylonowe torebki Prady, wykonane z niezwykle unikalnego w tamtych latach tworzywa. Miuccia jest również autorką linii Miu Miu, dedykowanej młodszej grupie odbiorców, nastawionych na projekty o wiele bardziej awangardowe od minimalistycznych i klasycznych topów, koszul, kurtek czy sukienek Prady

 

W historii luksusowej marki szczególną rolę odegrały ekskluzywne torebki Prady. Do dziś popularna jest anegdotka, która dała początek znajomości Miuccii Prady z Patriziem Bertellinim, z którym do dziś tworzą zgrany duet. Projektantka poznała przyszłego męża na międzynarodowych targach, dowiadując się, że podrabia i sprzedaje oryginalne torebki Prady. Kłótnia szybko jednak przerodziła się w owocną współpracę, której efekty mamy okazję podziwiać w kolejnych pokazach. Na wybiegach, dom mody słynie z eleganckich sukienek, olśniewających botków, kozaków i szpilek, a także uwielbianych przez kobiety torebek Prady.