Burberry

Filtruj według

Kategorie
rozmiar
Kolor
Cena
Filtruj

Ekskluzywna moda męska i damska w brytyjskiej odsłonie. Wyrafinowane i praktyczne trencze, szykowne sukienki, pełne klasy szale i torebki. Rekomendacja brytyjskiej rodziny królewskiej to wyjątkowy prestiż, ale nie jedyny wyróżnik marki Burberry – autora jednego z najbardziej rozpoznawalnych kraciastych wzorów na świecie.

Kup Burberry na B-Luxury

keyboard_arrow_down

Luksusowe sukienki, buty, spodnie czy trencze Burberry to synonim ponadczasowej elegancji i szyku opartych na wyraźnym zamiłowaniu do tradycji i brytyjskich korzeni. Wśród propozycji marki znajdziemy niebagatelne propozycje okryć wierzchnich i ekskluzywnych elementów garderoby, ale także gustowne i oryginalne akcesoria, które od lat 50. goszczą m.in. na dworze angielskiej królowej.

 

Burberry to nie tylko niepowtarzalny styl, ale także praktyczne podejście do mody. Historia marki sięga XIX w., kiedy to Thomas Burberry wynalazł gabardynę – tkaninę idealną dla odzieży outdoorowej – nieprzemakalną, a jednocześnie oddychającą. Trencze Burberry to wymarzony element garderoby podczas deszczowej pogody. Nieprzemakalne i oddychające płaszcze o niebanalnym designie stały się jednym ze sztandarowych projektów, rozpoznawalnych za sprawą słynnej kraty umieszczonej na podszewce. To właśnie w trenczu Burberry widywana była gwiazda filmu i estrady Marlene Dietrich, ekskluzywne płaszcze gościły także na planie filmu „Casablanca”. Materiały wykorzystywane przez markę okazały się na tyle wytrzymałe, że ubrania Burberry zdobyły nawet biegun południowy podczas wyprawy Roalda Amundsena.

Płaszcze Burberry (model Tielocken) nosili też brytyjscy żołnierze podczas batalii na obcych kontynentach. Marka została także poproszona o zaprojektowanie płaszczy dla żołnierzy podczas I wojny światowej. Trencze Burberry z czasem zaczęły pojawiać się także na ulicach.

 

Kraciasty wzór początkowo zdobył jedynie podszycia płaszczy, wraz z rozwojem marki przenikając na kolejne elementy garderoby: szaliki, torebki, sukienki, marynarki Burberry i stając się jej wizytówką. Drugi najbardziej rozpoznawalny znak to logo – rycerz na koniu. Oba wzory znajdziemy na wielu akcesoriach marki Burberry takich jak luksusowe torebki. Kompaktowe i gustowne torebki Burberry znajdą zastosowanie podczas wieczornych wyjść, podczas gdy większe modele z powodzeniem można zabrać ze sobą do pracy. Burberry oferuje także wygodne torebki na pas czy plecaki idealne na weekendowe wypady. Brytyjska marka słynie również z zapachów. Uniwersalne, a przy tym wysublimowane nuty doskonale uzupełniają stylizacje oparte na pełnych klasy modelach trenczy, sukienek, marynarek czy torebek Burberry.