Zamknij
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności
facebook instagram +48 505 821 670

Klapki

Valentino

Czerwień, kobiecość, ponadczasowa elegancja – luksusowe ubrania zaprojektowane z miłości do kobiet i mody. Zjawiskowe kolekcje prêt-à-porter i szyte na miarę ekskluzywne projekty haute couture. Valentino to gwarancja najwyższej jakości sygnowana nazwiskiem projektanta, który od pierwszych kroków w świecie mowy postawił na ekskluzywne materiały. To styl doskonale wyważony pomiędzy prostotą i minimalizmem a przejawami zbytniej ekstrawagancji. Zwiewność, elegancja i modowe wyczucie w niepowtarzalnych sukienkach, torebkach, kozakach czy szpilkach Rockstud.

Kup Valentino na B-Luxury

˅

Pokaż32 na stronę

Siatka  Lista 

Pokaż32 na stronę

Siatka  Lista 

A jak to wszystko się zaczęło?

 

Historia sukcesu domu mody, którego znakiem rozpoznawczym są szalenie kobiece, czerwone sukienki Valentino, opiera się tak naprawdę na dwóch osobach. Niezwykle zdolnym projektancie i założycielu firmy – Valentino Garvanim oraz Giancarlo Giammetim – jego życiowym i biznesowym partnerze, który doskonale wiedział, że zamiłowanie do luksusowej mody musi iść w parze ze smykałką do interesów. W 1962 r. odbył się pokaz marki Valentino w Pitti Palace, podczas którego ekskluzywne ubrania, buty i torebki Valentino spotkały się z ogromnie ciepłym przyjęciem i zebrały mnóstwo pozytywnych recenzji. Prawdziwa sława przyszła jednak 5 lat później, kiedy luksusowa marka otrzymała nagrodę Marcusa Neimana – jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie mody. W najmodniejszych botkach, szpilkach i torebkach Valentino zaczęły pojawiać się kobiety z olśniewająca urodą i karierą. Ekskluzywne sukienki Valentino pokochały m.in. niekwestionowane gwiazdy świata polityki i mediów – księżna Walii, Diana czy Jaqueline Kennedy. Ta ostatnia, otrzymała nawet specjalną, niezwykle szykowną sukienkę Valentino, zaprojektowaną specjalnie na ślub z Arystotelesem Onassisem. W efektownej sukience Valentino na gali oscarowej wystąpiła też m.in. Julia Roberts.

 

Luksusowe sukienki Valentino to najlepszy wybór dla miłośniczek czerwieni. Słynnemu kreatorowi mody zadedykowano nawet specjalną nazwę koloru: „Valentino red”. Przez całe życie projektant z największą uwagą doglądał swoich kolekcji ekskluzywnych sukienek, szpilek, kozaków czy torebek Valentino, starając się samodzielnie dokonywać ostatnich poprawek. Po 45 latach w branży luksusowej mody jeden z najzdolniejszych i najbardziej podziwianych projektantów odszedł na emeryturę. Jego ostatnie stylizacje można było obejrzeć podczas pokazu mody w styczniu 2008 r.

 

  • tygodnik fashion-news
  • informacje o promocjach