Zamknij
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce prywatności
facebook instagram +48 505 821 670

Dolce & Gabbana

Duet Dolce & Gabbana znany jest z zamiłowania do zwierzęcych printów, oryginalnych krojów sukienek, żakietów podkreślających kobiecą sylwetkę i bujnych, kwiecistych motywów. Projektanci nie stronią od odważnych stylizacji, które za sprawą głębokich dekoltów czy opinających sylwetkę krojów podkreślają kobiecość. Moda wyzwolona, wolna od dusznych konwencji to hasła bliskie tej legendarnej marce. Luksus i styl idą tu w parze z ekstrawagancją, a podstawą ich projektów są m.in. bogato zdobione tkaniny, włoskie narracje, nasycona czerwień i barwne hafty.

Kup Dolce & Gabbana na B-Luxury

˅

 

Pokaż32 na stronę

Siatka  Lista 

Pokaż32 na stronę

Siatka  Lista 

Początek legendy

 

Domenico Dolce i Stefano Gabbana poznali się w Mediolanie, jednak to wakacje spędzone na Sycylii były punktem zwrotnym w ich życiu: zostają życiowymi partnerami, decydując się także na współpracę przy tworzeniu ekskluzywnych kolekcji ubrań. W 1985 roku zakładają markę Dolce & Gabbana, a świat mody już nigdy nie wygląda tak samo. Wierni swojemu pochodzeniu, od początku czerpią z włoskich inspiracji, będących wiodącym motywem ich luksusowych kolekcji.

 

Duet projektantów wyróżnia fantazja i ekskluzywne kreacje, które od dekad wyznaczają światowe trendy w modzie. Nieposkromiona wyobraźnia i odwaga, z jaką kreślą kolejne szkice sukienek i wersje torebki Sicily, pozwoliła im już na samym początku osiągnąć niewiarygodny sukces. Niespełna 10 lat od rozpoczęcia działalności zdobywają tytuł projektanta roku. W 2004 roku nikogo nie dziwi przyznana im statuetka dla najlepszych międzynarodowych projektantów mody.

 

Jednak Dolce & Gabbana to nie tylko luksusowa moda dla kobiet. Marka od 1992 roku projektuje ekskluzywne ubrania dla mężczyzn, a także perfumy, kosmetyki i akcesoria. Wśród produktów sygnowanych ich nazwiskami odnaleźć można również oryginalną biżuterię oraz zegarki.

 

Ich projekty znane są na całym świecie, a gęsto zdobione żakiety, zwierzęce printy, kwieciste sukienki, stylowe buty czy sportowe sneakersy z roku na rok podbijają serca kolejnych pokoleń pasjonatów luksusowej mody i niebanalnych stylizacji. Bo która z miłośniczek mody nie marzy, by wspiąć się na szpilkach od Dolce & Gabbana lub przejść się w kobiecych botkach z ich logo? Wśród flagowych projektów marki znalazła się torba Sicily, której nazwa nawiązuje do włoskiej wyspy i korzeni projektantów. Nic dziwnego, że ich ekskluzywne stylizacje szybko zostały zauważone przez gwiazdy ze świata filmu i muzyki: ubrania Dolce & Gabbana nosiła Madonna, Victoria Beckham, a reklamowała sama Monica Bellucci.

 

  • tygodnik fashion-news
  • informacje o promocjach