Kurtki Moncler  – dlaczego warto je mieć?

Rihanna, Madonna, Kanye West – aby obejrzeć najnowsze kolekcje Moncler, wcale nie trzeba zaglądać na wybiegi czy sugerować się branżowymi czasopismami. Kurtki Moncler ( sprawdź ofertę >> )na stałe zamieszkały w garderobach gwiazd, które chętnie chwalą się swoimi zdobyczami, umieszczając zdjęcia w mediach społecznościowych lub pozując przed obiektywem paparazzi. W czym tkwi sekret Moncler? To sportowy styl w eleganckim wydaniu. Moda to często kompromis pomiędzy jakością i funkcjonalnością, jednak nie dla Moncler. Tej marce udało się stworzyć luksusowe kurtki zimowe o perfekcyjnych parametrach technicznych, które jednocześnie wyglądają niezwykle atrakcyjnie i doskonale wpisują się w modowe trendy. Nic dziwnego, że gwiazdy, które muszą dbać o nienaganny wygląd w każdej sytuacji, tak chętnie zakładają na siebie ubrania Moncler.

 

Ocieplane naturalnym puchem kurtki Moncler są lekkie i wygodne. Puchowe kurtki często krępują ruchy, ale nie ubrania marki Moncler – idealne zarówno na miasto, do biura czy zimowy wyjazd na narty. Wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów kurtki Moncler gwarantują trwałość i satysfakcję przez wiele sezonów. Ich cena  nie należy do najniższych, ale wysoka jakość zdecydowanie jest tego warta. Kurtki Moncler to jedne z najczęściej  podrabianych ubrań na świecie. W tym wypadku może być to jednak wyłącznie komplement. Wśród kurtek Montcler wiele modeli zyskało już miano kultowych, a ich ponadczasowy krój pozostaje niezmiennie modny od lat. Moncler udowadnia, że nawet w puchowej kurtce można czuć się i wyglądać rewelacyjnie.

 

      

Jakość doceniona przez alpinistów

Skąd się wzięła luksusowa włoska marka Moncler? Jej początki sięgają lat 50. XX wieku. René Ramillon swój pierwszy sklep założyła w małej miejscowości Monestier de Clermont w pobliżu Grenoble. Moncler to właśnie skrót od tej nazwy. Początkowo kurtki Moncler nie miały nic wspólnego ze stylowym designem czy modą. Najważniejsze były ich parametry techniczne, ponieważ sklep ubierał nie gwiazdy, a alpinistów. Co więcej, to nie tylko ubrania były wiodącym produktem, marka specjalizowała się także w produkcji śpiworów, a nawet namiotów. Nazwa Moncler pierwotnie kojarzyła się z odzieżą sportową, jednak już wtedy jej znakiem rozpoznawczym była wysoka jakość produktów. Jednym z pierwszych alpinistów, który szczególną uwage zwrócił na kurtki Moncler, był Lionel Terray.

Wkrótce odzież Moncler zaczeli testować w ekstremalnych warunkach uczestnicy wypraw na najwyższe szczyty – K2 czy Makalu. Ogromną zaletą kurtek Moncler było ich wypełnienie z naturalnego, gęsiego pierza sprowadzanego wyłącznie ze ściśle określonych regionów świata. Puch ten zapewniał najlepszą izolację od zimna, która w każdych warunkach pozwalała zachować wysoką temperaturę ciała. Zmiana właściciela marki zupełnie odmieniła sposób jej postrzegania. Kurtki Moncler przestały być noszone wyłącznie przez sportowców, a ich niepowtarzalny design zaczęli doceniać miłośnicy mody z całego świata. Dziś na hasło „Moncler” nikt nie reaguje obojętnie, a kurtki tej marki należą do najbardziej prestiżowych elementów garderoby na jesień czy zimę.

 

Kurtki Moncler to zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny i najchętniej kupowany produkt marki. Jednak logo z kogutem odnaleźć można również na sukienkach, spódnicach czy spodniach, które posiadają szereg praktycznych udogodnień, a jednocześnie wciąż pozostają miłe dla oka i nawet w wersji sportowej robią ogromne wrażenie.